W sobotę, 30 grudnia, o godz. 20.00 na scenie Trzeciego Księżyca zagra BLUES JUNKERS DUO, czyli nieco okrojony skład uznanego na scenie bluesowej zespołu Blues Junkers!

Nazwa zespołu nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree JUNKER BLUES, co wiąże się z fascynacją członków zespołu amerykańskim bluesem, rhytmn&bluesem, boogie woogie i soulem. Zespół nie ma w składzie gitary basowej, a miejsce całego zestawu perkusyjnego zastępuje skromy werbel. Ma to na celu uzyskanie prostego brzmienia łączącego dźwięki starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z brzmieniem gitary w stylu Freddiego Kinga, B.B Kinga czy Roberta Cray’a. Barwa głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, nawiązuje stylistyką do Katie Webster, Etty James i Ruth Brown.

BLUES JUNKERS gra bluesowe piosenki, które łatwo „wpadają w ucho”. Znakiem rozpoznawczym BLUES JUNKERS jest BLUES NOT DEAD (to jednocześnie autorska kompozycja zespołu i tytuł ich płyty studyjnej. W pierwszym roku artystycznej działalności BLUES JUNKERS wystąpili na dużej scenie RAWY BLUES, na którą zaproszono ich bez konieczności brania udziału w konkursie. W kwietniu 2016 roku BLUES JUNKERS, jako zwycięzcy konkursu zespołów w ramach SUWAŁKI BLUES FESTIWAL 2015, reprezentowali Polskę na EUROPEAN BLUES CHALLENGE 2016 we Włoszech. Zespół został uznany ODKRYCIEM ROKU 2015 przez czytelników kwartalnika „Twój Blues” w ankiecie BLUES TOP 2015. Z kolei w ankiecie BLUES TOP 2016 w kategorii „Zespół Roku” BLUES JUNKERS znaleźli się na 3 miejscu.

Serdecznie zapraszamy na koncert!

Skład zespołu podczas kazimierskiego koncertu:

Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo,
Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka

Scena Trzydziestu Krzeseł
Trzeci Księżyc (zabytkowe Jatki Koszerne Mały Rynek 1)
start: 20:00
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: sms 502 722 432 oraz na miejscu w 3K
dla artystów: 20 pln

Zobacz także  Dni Otwarte Funduszy Europejskich

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).