Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kazimierski Dzień Sąsiada

Już w piątek, 5 października, na kazimierski Dołach w Klubojadalni Przystanek Korzeniowa odbędzie się Kazimierski Dzień Sąsiada. Sąsiad sąsiadowi bratem!

Kazimierski Dzień Sąsiada w naszym wyobrażeniu to dzień dobrosąsiedzkiego Kazimierza. Sąsiad sąsiadowi bratem. Bez względu na chwilowe zaburzenia współistnienia, które jak wiadomo cyklicznie zdarzają się w każdej ludzkiej rzeczywistości – wokół Korzeniowej mamy szczęśliwie teren neutralny. Czy to drzewo, krzok czy ptok, znajdźcie chwilę na sąsiedzkie spotkanie!

Może w perspektywie czasu uda się zrobić naprawdę dużą sąsiedzką kazimierską imprezę? Imprezę, na którą szykować się będziemy cały rok? Może kolejną przeprowadzimy wspólnie na Małym Rynku, gdzie orkiestra zagra skocznie do tańca, lampiony zawisną nad głowami roześmianych sąsiadów, a stoły wspólnie zastawimy jadłem i smakowitościami? Czas pokaże, ale bardzo o tym marzymy…

Póki co zapraszamy serdecznie na spotkanie zrzutkowe, wspólnotowe. Zabierz coś dobrego, papierowe talerzyki, dobry humor, kawałek papierowego kubeczka i coś do… Tak niezwyczajnie zwyczajnie bądźmy razem. Bez podziałów. Choć przez kilka chwil. Niech zagra muzyka. Niechaj spotkają się zadołowani w Kazimierzu Sąsiedzi.

Przybywajcie na wspólną biesiadę!  5 października (piątek). Korzeniowy Namiot. 19:00 – 23:00.

To nie plotki ani zbytki, ani mity, ni bajanie!
Najprawdziwsze to są Doły i to Doły na żądanie!
Tylko w Kaziu takie Doły, że od razu człek wesoły!
Takie Doły tylko tu! A ha ha! U hu hu!
Zadołować zechciej z nami, Dołowymi sąsiadami.
Czas radosną uwerturę wysłać z Dołów prosto w Górę!
By spływała na nas deszczem, by smyrała nas promieniem,
żeby tam, gdzie grają świerszcze, rozkwitała uniesieniem.
Chodźmy! Chodźmy koło siebie, jak się chodzi koło pszczołów!
Niechaj o tym przypomina Święto Kazimierskich Dołów!
 (tekst Włodek Dembowski)

Małe PeeS: Przy okazji pozwolimy sobie na odrobinę prywaty. W sierpniu 2018 minęło 10 lat naszego zamieszkania i współdzielenia z Wami energii kazimierskiego czakramu. 10 lat przyniosło nam i naszym dzieciom mnóstwo dobrych chwil, bliskich spotkań każdego stopnia i zwyczajnie nadzwyczajnego kazimierskiego współistnienia. Mieliśmy jak każdy kilka trudnych chwil i wielokroć do kwadratu chwil radosnych. Kazimierska ziemia jest dla nas miejscem, gdzie chcemy pozostać. Dziękujemy Wam za ten czas i prosimy o więcej, jeśli tylko to możliwe…

Zobacz także  BNP Paribas Dwa Brzegi - Koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty

Tekst: Małolepsi

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *