sobota, 22 czerwca, 2024

Kazimierski Dzień Sąsiada

Share

Już w piątek, 5 października, na kazimierski Dołach w Klubojadalni Przystanek Korzeniowa odbędzie się Kazimierski Dzień Sąsiada. Sąsiad sąsiadowi bratem!

Kazimierski Dzień Sąsiada w naszym wyobrażeniu to dzień dobrosąsiedzkiego Kazimierza. Sąsiad sąsiadowi bratem. Bez względu na chwilowe zaburzenia współistnienia, które jak wiadomo cyklicznie zdarzają się w każdej ludzkiej rzeczywistości – wokół Korzeniowej mamy szczęśliwie teren neutralny. Czy to drzewo, krzok czy ptok, znajdźcie chwilę na sąsiedzkie spotkanie!

Może w perspektywie czasu uda się zrobić naprawdę dużą sąsiedzką kazimierską imprezę? Imprezę, na którą szykować się będziemy cały rok? Może kolejną przeprowadzimy wspólnie na Małym Rynku, gdzie orkiestra zagra skocznie do tańca, lampiony zawisną nad głowami roześmianych sąsiadów, a stoły wspólnie zastawimy jadłem i smakowitościami? Czas pokaże, ale bardzo o tym marzymy…

Póki co zapraszamy serdecznie na spotkanie zrzutkowe, wspólnotowe. Zabierz coś dobrego, papierowe talerzyki, dobry humor, kawałek papierowego kubeczka i coś do… Tak niezwyczajnie zwyczajnie bądźmy razem. Bez podziałów. Choć przez kilka chwil. Niech zagra muzyka. Niechaj spotkają się zadołowani w Kazimierzu Sąsiedzi.

Przybywajcie na wspólną biesiadę!  5 października (piątek). Korzeniowy Namiot. 19:00 – 23:00.

To nie plotki ani zbytki, ani mity, ni bajanie!
Najprawdziwsze to są Doły i to Doły na żądanie!
Tylko w Kaziu takie Doły, że od razu człek wesoły!
Takie Doły tylko tu! A ha ha! U hu hu!
Zadołować zechciej z nami, Dołowymi sąsiadami.
Czas radosną uwerturę wysłać z Dołów prosto w Górę!
By spływała na nas deszczem, by smyrała nas promieniem,
żeby tam, gdzie grają świerszcze, rozkwitała uniesieniem.
Chodźmy! Chodźmy koło siebie, jak się chodzi koło pszczołów!
Niechaj o tym przypomina Święto Kazimierskich Dołów!
 (tekst Włodek Dembowski)

Małe PeeS: Przy okazji pozwolimy sobie na odrobinę prywaty. W sierpniu 2018 minęło 10 lat naszego zamieszkania i współdzielenia z Wami energii kazimierskiego czakramu. 10 lat przyniosło nam i naszym dzieciom mnóstwo dobrych chwil, bliskich spotkań każdego stopnia i zwyczajnie nadzwyczajnego kazimierskiego współistnienia. Mieliśmy jak każdy kilka trudnych chwil i wielokroć do kwadratu chwil radosnych. Kazimierska ziemia jest dla nas miejscem, gdzie chcemy pozostać. Dziękujemy Wam za ten czas i prosimy o więcej, jeśli tylko to możliwe…

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Organowy

Tekst: Małolepsi

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności