Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kazimiernikejszyn 2017

Kazimiernikejszyn koncert

Zapraszamy do Kazimierza Dolnego w dniach 6-9 lipca na Kazimiernikejszyn 2017, jedyną w swoim rodzaju imprezę muzyczną! Niezwykłe pod każdym względem wydarzenie to energetyczna mieszanka wakacyjnej przygody, żywiołowych koncertów, beztroskiego obcowania z naturą oraz akcji społecznej. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 2014 roku i zgromadziła ok. 3000 osób. Ogromna ilość entuzjastycznych opinii zachęciła inicjatorów festiwalu do cyklicznego organizowania tej wyjątkowej i pełnej kontrastów imprezy. Organizatorem Kazimiernikejszyn jest tzw. Dobra Grupa założona przez Michała Niewęgłowskiego, trenera programów rozwoju osobistego, zwolennika podróży i medytacji, autora nowatorskich projektów oraz Włodka Paprodziada Dembowskiego, wokalistę zespołów Łąki Łan, Dziadów Kazimierskich oraz November Project. Resztę ekipy tworzą pozytywnie zakręceni młodzi ludzie!

Festiwal Kazimiernikejszyn, stanowiący połączenie kreatywnego i dynamicznego wydarzenia muzycznego, kontaktu z ciekawymi osobowościami i beztroskiej rozrywki na łonie natury, stworzył całkiem nową jakość na mapie polskich festiwali.

Podczas tegorocznej, IV edycji, wystąpią: HEY z charyzmatyczną Kasią Nosowską, Łona Webber, Sunny Land, Łąki Łan, LUC & Rebel Babel, Gooral, Bum Bum OrkeStar, Kamil Bednarek i Julia Pietrucha. Nie zabraknie oczywiście zespołu Dziady Kazimierskie, który powstał z miłości muzyków do malowniczego miasteczka nad Wisłą. Każdy utwór tej formacji nawiązuje do jakiegoś elementu związanego z Kazimierzem Dolnym i jego okolicami.

Kazimiernikejszyn wspiera nie tylko polskich artystów, grających różnorodne gatunki muzyki, ale także szeroko rozumiane inicjatywy społeczne i artystyczne. W tym roku przygotowano m.in. pakiet Grubych Karnetów z 50% zniżką dla osób zaangażowanych w pomaganie innym ludziom.

Jak zwykle, na festiwalu pojawią się także wyjątkowi goście. W tym roku będą to:

Andre Stern – francuski muzyk, kompozytor i dziennikarz, światowej sławy propagator naturalnej edukacji, który nigdy nie chodził do szkoły.

Katarzyna Miller – doświadczona psychoterapeutka i pisarka, która w tym roku omówi ważny temat „Wybaczać bez spinki: jak i czy w ogóle?”.

Zobacz także  Walentynki 2023 – Jak sprawić radość bliskiej osobie w ten dzień?

Olga Szwajgier – znakomita śpiewaczka, występująca od wielu lat na najważniejszych festiwalach muzyki współczesnej w Polsce i na świecie.

Magdalena Dembowska – specjalistka od zaburzeń psychosomatycznych, która wygłosi prelekcję o wpływie przekonań i myśli na nasze ciało i zdrowie.

Podczas Kazimiernikejszyn odbędzie się wiele imprez i atrakcji towarzyszących. My wymienimy tylko niektóre: rajd rowerowy 250 metrowym tunelem z lampą czołówką, pływanie łodziami pychowymi, silent disco na Rynku, ćwiczenia łagodnej jogi; kanioning – czyli krótki bieg wąwozami na czas; turniej abstrakcyjnych przebrań, wystąpień i tańców, w którym można wyrazić swoje wewnętrzne wariactwo; bicie rekordu grupowego śmiechu oraz konkurs na sobowtóra króla Kazimierza i Esterki!

W trakcie imprezy w kazimierskich wąwozach i na plaży, w tzw. Dobrej Strefie, będą rozwieszone wygodne hamaki i leżaki dla uczestników, którzy będą mieli okazję poddać się relaksacyjnym masażom w kilku technikach. Na specjalnej Tablicy Życzeń będzie można wpisać trzy rodzaje życzeń: dla siebie i swojej rodziny, dla najbliższego otoczenia oraz dla świata. Odbędą się także Wróżby bez spinki, dzięki którym każdy znajdzie dla siebie wskazówkę na czas festiwalu!

Tegoroczne festiwalowe Targowisko Rozmaitości zaoferuje imprezowiczom m.in. kawowe zagłębie na pobudzenie, zdrowe śniadania świeżo wyciskane, artystyczną ceramikę, naturalne mydła i świece, lniane tekstylia, mnóstwo naturalnych produktów m.in. masła w różnych smakach, chałwy i baklavy, torby i plecaki z linorytniczymi nadrukami, ręcznie malowane ubrania, ręcznie szyte maskotki dla dzieci i dorosłych.

Reasumując: Kazimiernikejszyn to świetna muzyka, wspaniałe przeżycia, woodstockowy klimat, spotkania z  wyluzowanymi ludźmi przyjaźnie nastawionymi do życia i wiele chwil totalnego luzu! Tej imprezy nie można przegapić!

(zdjęcia wykorzystano ze strony: kazimiernikejszyn.pl/gallery/kazimiernikejszyn-2016/)

 

Koncerty:

Czwartek:

19.30 Koncert-niespodzianka w Przystanku Korzeniowa

21.00 Silent Disco na Rynku Głównym

 

Piątek:

19:30 Łona Webber

21:00 Kamil Bednarek

Zobacz także  Co robić w Kazimierzu Dolnym? 5 atrakcji

22.30 HEY

23.45 Sunny Land

 

Sobota:

19:30 Julia Pietrucha

21:00 Łąki Łan

22:45 LUC & Rebel Babel

0:30 Gooral

Niedziela:

Bum Bum OrkeStar,

13:30 Dziady Kazimierskie

 

 

Portal kazimierzdolny24.pl zaprasza na swoją stronę na facebooku: https://www.facebook.com/miastoinspiracji/?notif_t=page_fan&notif_id=1489694427062647

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *