sobota, 22 czerwca, 2024

Jesienny spacer po Kazimierzu i okolicach

Share

Dla aktywnych turystów odwiedzających Kazimierz Dolny mamy propozycję wycieczki – spaceru. Czas jaki potrzebny będzie na przejście proponowanej trasy to około 2 godziny. Długość dystansu do pokonania 5-6 kilometrów. Trasa rozpoczyna się od parkingu przy stacji CPN. Idziemy wałem wiślanym podziwiając zarówno  krajobrazy przełomu Wisły jak i panoramę wzgórz z Zamkiem, Basztą i kazimierską Farą.

Dojście do ulicy Senatorskiej jest okazją  poznania pięknej architektury Koszczyca-Witkiewicza za sprawą okazałej Łaźni. Kolejne kamienice zachęcają do przystanku i wykonania kilku zdjęć. Za chwilę przechodzimy na Rynek wyjątkowo o tej porze pusty. Daje to okazję do spokojnego podziwiania wszystkich jego zakątków.

Kolejna atrakcja to odremontowany Kościół Farny. Zawsze piękny, dostojny, dumnie góruje nad Kazimierzem. Nasza trasa zaczyna sprawiać trudność swoim jednostajnym pochyleniem do góry. Nie ma się co dziwić, idziemy przecież na kazimierskie Góry. Po drodze widzimy remontowany Zamek, Basztę oraz mijamy wejście na Górę III Krzyży. Mijając posesję byłej Pary Prezydenckiej Państwa Kwaśniewskich docieramy pod Pensjonat Walencja. Okazja latem na wypoczynek przy basenach a o tej porze roku na spędzenie miłych chwil na sztucznym lodowisku. Góry dają możliwość do ruszenia w dłuższą trasę w kierunku ruin Zamku w Bochotnicy lub zejścia w dół wąwozem o mrocznej nazwie Norowy Dół. Mimo nazwy jest to piękne miejsce, pozwalające na kontakt z przyrodą bez typowego dla Kazimierza turystycznego hałasu i tłoku. Zejście wąwozem trwa około 20 minut. Wychodzimy na ulicę Puławską, której charakterystycznym obrazem są Spichlerze. Możemy podziwiać je idąc wałem wiślanym w kierunku początku naszej wycieczki. Zmęczonych na kawę i herbatę zaprasza Kawiarnia-Galeria „Ogrodowa” gdzie uzyskamy informacje o innych równie ciekawych trasach kazimierskich wycieczek.

Zamieszczona poniżej galeria zdjęć jest zgodna z opisem przedstawionym powyżej.

Zobacz także  BNP Paribas Dwa Brzegi - Koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty

Pozostaje nam zaproszenie do przyjazdu i przetestowania wycieczki. Wspólny spacer proponuje również Szkoła Narciarska Kozlo-Ski z kijkami Nordic Walking z instruktorem www.kozlowski24.pl.

Galeria zdjęć

Table of contents

Przeczytaj również

Inne aktualności