Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

II Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II

II Bieg Kazimierski

W niedzielę 14 maja 2017 r. odbędzie się II Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II organizowany przez DEMa Promotion Polska. Celem przewodnim sportowej imprezy jest upamiętnienie i uczczenie 97. rocznicy urodzin wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II.

O godzinie 13:30 zawodnicy wystartują z Rynku w Kazimierzu Dolnym w kierunku Skowieszynka na trasę o długości 10 km. Zeszłoroczna trasa, która niemal w połowie prowadziła pod górę, nie była łatwa. Niektórzy twierdzili nawet, że było bardzo ciężko, ale dla zawodników, którzy dobiegli do mety, każdy inny bieg na dystansie 10 km nie będzie już trudny!

Organizatorem biegu jest DEM’a Promotion Polska, jedna z największych agencji marketing services w Polsce, specjalizująca się we wsparciu sprzedaży. Codziennie do pracy z DEM’a PP przystępuje ponad 2500 przeszkolonych osób w charakterze audytorów, hostess, koordynatorów i prowadzących projekty. Poza działalnością biznesową DEM’a Promotion Polska wspiera sportowców, przede wszystkim młodych pięściarzy. Ponadto jest inicjatorem i koordynatorem kampanii społecznej „Pięściarze bokserom i nie tylko”, prowadzącej edukację w zakresie właściwego traktowania zwierząt.

Dyrektor biegu, Maciej Polkowski, były redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” i prezes Kazimierskiego Klubu Sportowego „Orły” Kazimierz Dolny w latach 2006 –2011, zachęca do udziału w biegu, obiecując grad medali i nagród! Do grona ambasadorów imprezy dołączył Jacek Magiera, były zawodnik Legii, który rozegrał 176 meczów na pozycji pomocnika i obrońcy.

Wielki sukces ubiegłorocznego biegu, w którym uczestniczyło ponad 500 zawodników, daje gwarancję, że Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II stanie się cyklicznym wydarzeniem. Karol Wojtyła, który sam jeździł na nartach, wędrował po górach i pływał, podczas niezliczonych spotkań ze sportowcami przypominał, jak ważna jest sprawność fizyczna. W 1998 r. Jan Paweł II zgodził się przyjąć tytuł Honorowego Obywatela Kazimierza Dolnego.

Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II jest częścią triady biegowej „Biegaj’MY z DEM’a”. Klasyfikacja generalna będzie prowadzona z trzech biegów (II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II, III Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego i II Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego).

Zobacz także  57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. 22-25 czerwca.

Zgłoszenia do Biegu Kazimierskiego są przyjmowane online, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.biegkazimierzdolny.pl w sekcji Zapisy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w tej pięknej sportowej imprezie!

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *