Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Fotorelacja z 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych

W tegorocznym 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych wzięło udział ok. 800 artystów ludowych z 15 województw.

Jury oceniając dobór regionalnego repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny, przyznało nagrody i wyróżnienia na łączną kwotę 80 tys. złotych ufundowanych przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Burmistrza Miasta Kazimierz Dolny, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Instytut im. Oskara Kolberga w Poznaniu.

W kategorii kapel przyznano dwie główne nagrody – dla Kapeli Romana Wojciechowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Kapeli Maćka Obrochty z Kościeliska.

W kategorii zespołów śpiewaczych główną nagrodę konkursową, Basztę, przyznano Kompanii Męskiej z Knyszyna w woj. podlaskim.

Za najlepszego solistę instrumentalistę uznano Czesława Węglarza z Ciśca w woj. śląskim.

Konkurs w kategorii solistów śpiewaków wygrała Janina Chmiel z Wólki Ratajskiej w woj. lubelskim.

W konkursie „Duży–Mały” jury przyznało sześć równorzędnych nagród I stopnia dla:

Piotra Majerczyka z synem Janem z Chabówki, Młodzieżowej Kapeli Ludowej „Pogórzanie” z Dynowa, Czesława Węglarza z uczniami z Ciśca, Jana Prządka z uczniami ze Zbąszynia, Pawła Płudowskiego i Łukasza Nowińskiego z Majdanu Królewskiego,  oraz Krzysztofa Butryna z uczniami z Janowa Lubelskiego.

Tegoroczną edycję Festiwalu cechował bardzo wyskoki poziom, a młodzi artyści występowali we wszystkich kategoriach konkursowych.

Zobacz także  Najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa

1 Comment

  • Czymu pieronie Hanika niy ma na foce Śląskigo-Lubelskieg-Hihrała? ze swoja „Złotom Szpilkom” a był w piontek 22.06.2018 i sparadowła jak pieron w czako Górniczego Stańczyka.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *