czwartek, 20 czerwca, 2024

Filmowy Kazimierz – wycieczka tropem filmów

Share

W piątek, 20 lipca, o godz. 12.00 zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem dla turystów indywidualnych podczas której będzie można poznać dzieje nadwiślańskiego miasteczka, ale także dowiedzieć się o związkach Kazimierza Dolnego z filmem. Przewodnik poprowadzi Państwa na zamek i basztę, na duży i Mały Rynek, przez  malownicze uliczki oraz na punkt widokowy przy klasztorze franciszkanów. Oprócz barwnych opowieści o historii miasteczka, dowiecie się Państwo, dlaczego w Kazimierzu gościli m.in. wiesielec, eskimosi i Pan Kleks, oraz czy oszuści paradowali po Krowiej Wyspie czy po Wyspie Złoczyńców, czy podróżuje się tutaj za jeden uśmiech, czy może na Księżyc… .

Wycieczka trwa ok. 2 – 2,5 h.

Cena: dorośli 15zł /os, dzieci do 5 roku życia bezpłatnie, powyżej 5zł/os.

Bilet wstępu na zamek i basztę –  5 zł/os

Zgłoszenia telefoniczne 606311372 lub mailowe oprowadzanie@gmail.com.https://www.nocowanie.pl/wycieczka-poniekad-filmowa_4.html

Zobacz także  Kazimierskie Regaty 2024
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności