Od 12 lipca w Kazimierzu Dolnym po raz kolejny (6) rozpocznie się Festiwal muzyki klezmerskiej. To wydarzenie zawdzięczamy Robertowi Sulkiewiczowi, który sprawił, że ta ciekawa i jakże pasująca do klimatu Kazimierza muzyka jest z nami przez cały rok.

Knajpa „U Fryzjera” dostarcza w każdy sobotni wieczór koncertów, stanowiących przygrywkę do rozpoczynającego się za kilka dni Festiwalu.

W tym roku w Kazimierzu Dolnym usłyszymy:

  • świętokrzyską grupę Chmielnikiers
  • z Rzeszowa znany nam Rzeszów Klezmer Band
  • z Lublina lubiani Di Kuzie i NeoKlez

Z gości zagranicznych w zapowiedziach słychać o przyjeździe zespołu słowackiego Bara Bura oraz muzyków z Moskwy „Nayekhovichi”. Ten zespół ma również ustaloną markę w Kazimierzu Dolnym.

Wydarzeń artystycznych zapowiada się wiele więcej. Kompozytor jazzowy Grzegorz Rogala, Marek Ravski, aktor Witold Dąbrowski, Bartłomiej Michałowski z pięknymi obrazami.

rejs-klezmerski-2009-125O pozostałych wydarzeniach warto porozmawiać bezpośrednio z Robertem Sulkiewiczem zaglądając do Knajpy U Fryzjera. Robert jak zwykle gościnny i serdeczny dla przyjaciół i osób poznających dopiero uroki Kazimierza Dolnego chętnie udziela obszernych informacji.

Pozostaje jedynie zaproszenie na wspaniałe 5 dni co z przyjemnością czynimy przedstawiając fragmenty filmowe z Rejsu Klezmerskiego z poprzednich Festiwali.

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).