Od 12 lipca w Kazimierzu Dolnym po raz kolejny (6) rozpocznie się Festiwal muzyki klezmerskiej. To wydarzenie zawdzięczamy Robertowi Sulkiewiczowi, który sprawił, że ta ciekawa i jakże pasująca do klimatu Kazimierza muzyka jest z nami przez cały rok.

Knajpa „U Fryzjera” dostarcza w każdy sobotni wieczór koncertów, stanowiących przygrywkę do rozpoczynającego się za kilka dni Festiwalu.

W tym roku w Kazimierzu Dolnym usłyszymy:

  • świętokrzyską grupę Chmielnikiers
  • z Rzeszowa znany nam Rzeszów Klezmer Band
  • z Lublina lubiani Di Kuzie i NeoKlez

Z gości zagranicznych w zapowiedziach słychać o przyjeździe zespołu słowackiego Bara Bura oraz muzyków z Moskwy „Nayekhovichi”. Ten zespół ma również ustaloną markę w Kazimierzu Dolnym.

Wydarzeń artystycznych zapowiada się wiele więcej. Kompozytor jazzowy Grzegorz Rogala, Marek Ravski, aktor Witold Dąbrowski, Bartłomiej Michałowski z pięknymi obrazami.

rejs-klezmerski-2009-125O pozostałych wydarzeniach warto porozmawiać bezpośrednio z Robertem Sulkiewiczem zaglądając do Knajpy U Fryzjera. Robert jak zwykle gościnny i serdeczny dla przyjaciół i osób poznających dopiero uroki Kazimierza Dolnego chętnie udziela obszernych informacji.

Pozostaje jedynie zaproszenie na wspaniałe 5 dni co z przyjemnością czynimy przedstawiając fragmenty filmowe z Rejsu Klezmerskiego z poprzednich Festiwali.

Zobacz także  Serial „W rytmie serca” nominowany do nagrody Telekamery 2019 r.

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).