wtorek, 23 lipca, 2024

Eko-Peleton w Kazimierzu Dolnym

Share

Spotkanie z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim, który przejeżdża na rowerze wzdłuż całej Wisły w ramach wyprawy „Cycling Recycling – Wisła z prądem”. Zaczęło się od marzenia… samotnej podróży rowerowej wokół Bałtyku. Zrealizował cel i zaczął wyznaczać kolejne: rowerowa wycieczka po Pirenejach, wokół Islandii, do Berlina, Paryża, Londynu… Nadrzędnym celem Dominika Dobrowolskiego jest zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków.

Jutro, 19 lipca, Dominik Dobrowolski dotrze do naszego miasteczka! O godz. 10.00 będzie można spotkać się z nim na Rynku przy zabytkowej studni.

Zapraszamy (Wstęp wolny)

 

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Literacki „Słowa mają moc”
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności