Madame Jean Pierre w Kazimierzu Dolnym

Zawsze czekamy na ich przyjazd. Jadą setki kilometrów, by nakarmić nasze dusze i zaspokoić nasze muzyczne pragnienia. Zawsze zmysłowi, rozumiejący siebie i muzykę, którą z sobą przywożą. Tak bardzo troszczących się o zgromadzonych gości, każdą nutę i każdy dźwięk. Jazz, który grają to jazz wiersza, milczenia, miłości i drogi. Zapomniane historie, pragnienia i tęsknoty pojawiają się i odchodzą. Duet Madame Jean Pierre i ich muzyka to przygoda absolutnie unikatowa. Zapraszamy serdecznie…

Madame Jean Pierre to wyjątkowy i bardzo lubiany duet – Joanna Markowska, czyli Madame o urzekającym i porywającym głosie oraz Pierre, czyli gitarzysta Maciej Muszyński.

Madame Jean Pierre to przede wszystkim jazz, ale także elementy czerpane z różnych kierunków muzycznych m.in. R’n’B, Blues, Soul jak i Gypsy Jazz, a także z muzyki etnicznej.

Ich debiutancki album „Lete” znalazł się na 4 miejscu zestawienia „Polska Płyta Jazzowa Roku 2016” według czytelników Jazz PRESS oraz słuchaczy Radio JAZZ.FM. Płyta zawiera osiem kompozycji osadzonych w klimacie jazzowym, jednak wybiegających poza ramy klasycznego rozumienia tego stylu. Autorem niemal wszystkich kompozycji na płycie jest Maciej Muszyński. Za warstwą liryczną stoi wokalistka Joanna Markowska, ale na płycie znalazły się też interpretacje muzyczne wiersza jej ojca – Jerzego Markowskiego oraz ukraińskiej poetki Liny Kostenko. Podczas koncertu usłyszymy między innymi:

 1. Angel Eyes
 2. Zieleń
 3. Lete
 4. Lush Life
 5. Kakadu
 6. Wings
 7. Reincarnation
 8. Noce Równoległe

 

 • sobota 25 lutego
 • 20:00
 • Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
 • 20 pln
 • liczba miejsc ograniczona
 • rezerwacje: korzeniowa@kazimierzdolny.pl, sms 502 722 432

Zobacz także  Koncert Raz Dwa Trzy na zamku w Janowcu

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).