Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dima Gorelik i ethno jazz na Trzecim Księżycu

Trzeci Księżyc i Dima Gorelik zapraszają na specjalne spotkanie z ethno jazz. Nadzwyczajny gitarzysta z Izraela oraz wokalista i kompozytor Dima Gorelik łączy w swej muzyce wielką pasję i szczerość z niezwykłą techniką. Specjalny kazimierski koncert tego artysty już w najbliższą sobotę.

Dima Gorelik urodził się w 1983 roku na Ukrainie, skąd wyemigrował z rodzicami do Izraela. Swoją muzyczną edukację zapoczątkował u Shai Cohena, który wprowadził go w świat muzyki jazzowej i nauczał improwizacji i sposobów harmonizacji. Studiując na akademii muzycznej Carmel Zvulun był uczniem Arnie Lawrence’a, dzięki któremu poznał tak wspaniałych artystów jak Max Roach, James Moody, Avishai Cohen, Omer Avital, Anat Cohen.

 

Jego pierwszy własny projekt muzyczny „Anno Domini” zaowocował nagraniem trzech płyt. Następnie nagrał album „Fluctuation”, współpracując ze swoim długoletnim przyjacielem Noamem Elronem.

W roku 2010 Dima został zaproszony do Polski, do wzięcia udziału w projekcie Krzysztofa Kobylińskiego wraz z Joey Calderazzo, Etiennem Mbappem, Louisem Sclavisem, Clarencem Pennem, Garym Husbandem. Jednocześnie zaczął grywać z Joachimem Menclem i Bradem Terrym, a także właśnie wtedy rozpoczął współpracę z Vladiswarem Nadishaną. W 2011 roku w Berlinie Nadishana i Gorelik nagrali fenomenalny etnojazzowy album „Asymmetric Beauty” z gościnnym występem Davida Kuckhermanna i Raphaela De Cocka.

 

Obecnie, kiedy mieszka na stałe w Warszawie, współpracuje z tak niesamowitymi artystami jak Maria Pomianowska, Joszko Broda, Mohammad Rassouli czy też Anna Maria Jopek. Aktualnie Dima jest zaangażowany w kilka międzynarodowych projektów.

3 marca 2018 (sobota)
start:
20.00
rezerwacje sms: 502 722 432
rezerwacje email: przystanekkorzeniowa@gmail.com
liczba miejsc ograniczona
dla artysty:
 20 pln

 

Tekst: Trzeci Księżyc

Zobacz także  57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. 22-25 czerwca.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *