Zima zagląda nieśmiało obniżając temperaturę powietrza, która pozwoli na uruchomienie armatek śnieżnych. Stacja Narciarska Kazimierz przygotowana do drugiego sezonu zimowego.

Zanim kilka słów co czeka narciarzy odwiedzających Kazimierz Dolny przypomnijmy co działo się na stoku Stacji Kazimierz w ubiegłym sezonie. Lekko opóźnione rozpoczęcie spowodowane było ogromną ilością spraw związanych z odbiorem technicznym urządzeń na stoku. Po wspólnej zabawie otwarcie tras narciarskich w Kazimierzu Dolnym stało się faktem. Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia Panowie Jaszczyński, Świderski z niepokojem przeglądali prognozy długoterminowe. Troska o odpowiednie temperatury w tym biznesie jest jak najbardziej uzasadnioną.

Możemy wspominać ubiegłoroczną zimę dla narciarzy bardzo pozytywnie. Śniegu nie brakowało a armatki śnieżne uzupełniały braki doprowadzając do stałej grubości pokrywy śnieżnej na poziomie 50 cm. Sztuczne oświetlenie to alternatywa dla „pracujących” narciarzy. Otwarty stok do 22.oo dawał szansę na wieczorne wypady sporej ilości miłośników narciarstwa. Czynna od godz 9.oo do 22.oo Restauracja to strzał w przysłowiową „10”. Ciepłe napoje, dania gorące i możliwość odpoczynku to bardzo ważne, szczególnie dla ogromnie dużej ilości dzieci zaczynających przygodę z nartami.

Od początku działalności Stacji Kazimierz na stoku pracowicie spędzali czas Instruktorzy Narciarstwa Szkoły Kozlo-Ski z Kazimierza Dolnego. Szkoła jest jedną z 100 w Polsce posiadającą Licencję SITN-PZN pozwalającą na nauczanie narciarstwa podstawowego. To gwarancja jakości usług, profesjonalizmu, bezpieczeństwa uczących się.

Szkoła wspólnie ze Starostwem Powiatowym, Stacją Kazimierz, Schroniskiem Młodzieżowym w Kazimierzu była organizatorem II edycji Zawodów w narciarstwie alpejskim o Puchar Starosty. Uczestniczyło w nich rekordowa ilość zawodników i zawodniczek (65 startujących).

W tym roku otwarty został drugi wyciąg na trasie o łagodniejszym pochyleniu co dla uczących się będzie znacznym ułatwieniem. Rozłoży to również nasilenie zjeżdżających narciarzy poprawiając bezpieczeństwo.

Kolejne ułatwienie dla odwiedzających stok w Kazimierzu to bramki z czytnikami kart magnetycznych wjazdu wyciągiem.

Zobacz także  Mini fotoreportaż z wystawy Leny Suboty

Stacja przygotowuje również najdłuższą z tras zjazdowych na Lubelszczyźnie, która pozwoli zarówno na organizację jeszcze ciekawszych zawodów i imprez ale stanie się tzw. „kuźnią” talentów narciarskich z powiatu puławskiego. Szkoła Narciarska Kozlo-Ski wspólnie z właścicielami stoku Panami Jaszczyński, Świderski planuje otwarcie Szkółki Narciarstwa dla dzieci i młodzieży, działającej przez cały rok z zamiarem reprezentowania w zawodach ogólnopolskich.  Zapraszamy do zapisów dzieci od pierwszej klasy SP. Szczegóły projektu już wkrótce.

Na zakończenie pierwszej części poświęconej nartom w Kazimierzu Dolnym zapraszamy na rozpoczęcie sezonu do Stacji Narciarskiej Kazimierz i rezerwowania lekcji w licencjonowanej Szkole Narciarskiej Kozlo-Ski.

Galeria zdjęć

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).