Polski kolarz szosowy, były reprezentant Kraju, Mistrz Polski, zwycięzca Tour de Polonie (2003), organizator wyścigów Mazovia MTB Cezary Zamana odwiedził Kazimierz Dolny szukając kolejnego miejsca na wyścigi Mazovia MTB!

…”Przejechałem na rowerze 700.000 km. Uczestniczyłem w ponad 2000 wyścigów na całym świecie. Mogę więc chyba stwierdzić, że mam pewne doświadczenie w tej dziedzinie. Moim marzeniem jest wykorzystanie zdobytej wiedzy dla spopularyzowania jazdy na rowerze. Rozwój kolarstwa, jako dyscypliny leży mi oczywiście na sercu, jednak moim głównym zadaniem jest promocja jazdy rowerem wśród amatorów. Chce zachęcić wszystkich do korzystania z roweru, jako środka komunikacji. Chcę pokazać, jak fantastycznie i zdrowo można spędzić wolny czas na rowerowym siodełku.

Miałem okazję obserwować jak wygląda to w Belgii i Holandii. Nawet w Stanach Zjednoczonych, kraju wyjątkowo zmotoryzowanym, ludzie wsiadają na rowery częściej niż w Polsce. Chcę by to się zmieniło …” Tak wypowiada się Cezary Zamana na swojej stronie www.cezaryzamana.pl

W tym celu doszło do spotkania z Radnymi Kazimierza Dolnego podczas sesji Rady Miasta. Z zapowiedzi Cezarego Zamany dowiedzieliśmy się o planach organizacji kolejnych wyścigów Mazovia MTB na terenie trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny-Nałęczów-Puławy. Padło wiele ciepłych słów na temat walorów tych miejsc w odniesieniu do organizacji kolejnej edycji wyścigów.

Prologiem tej ogromnie popularnej już w Polsce rodzinnej zabawy rowerowej będzie październikowy (pokazowy) maraton jaki zaplanował Cezary Zamana jeszcze w tym roku w Kazimierzu Dolnym.

Propozycja bardzo ciekawa, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie naszym regionem miłośników kolarstwa… (komentowali uczestnicy spotkania). Może stanie się to przyczyną zwiększenia popularności organizacji imprez integracyjnych w naszych Hotelach właśnie na dwóch kółkach a nie w pędzących i niszczących wąwozy guadach – dodał jeden z mieszkańców Kazimierza.

Maratony MTB Cezarego Zamany to ogólnopolski hit imprezy dostępnej dla bardzo szerokiej grupy miłośników aktywnego wypoczynku. Uczestniczą w nich całe rodziny z dziećmi 2-3 letnimi! Dla najmłodszych przygotowane są specjalne mini trasy cieszące się ogromną popularnością (nie tylko rodziców).

Zobacz także  Mięćmierz - żywy skansen

Organizowana impreza MTB jest kilkudniowym świętem z udziałem kilku tysięcy uczestników. Dlatego to spore wyzwanie organizacyjno-logistyczne wymagające dobrej współpracy z Samorządami, lokalnymi przedsiębiorcami. Deklaracje współpracy w przygotowaniach złożył Szef Licencjonowanej Szkoły Narciarskiej PZN-SITN “KOZLO-SKI”. Propozycja została przyjęta przez Cezarego Zamanę z nadzieją na szeroką współpracę innych organizacji i podmiotów.

O kolejnych organizacyjnych planach będziemy informować w Portalu

Kazimierz Miasto Inspiracji www.kazimierzdolny24.pl.

                                                                                                   Andrzej Kozłowski

Galeria zdjęć

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).