Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

BNP Paribas Dwa Brzegi – Koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty

Inaugurację festiwalowych wystaw zaczynamy już 29 lipca o godz. 12:00 w Galerii Ogródek Sztuki ekspozycją „Mika i Lulek Popopośki” autorstwa Marii i Jerzego Krzysztoporskich. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się druga edycja Małego Festiwalu Sztuki na Lubelskiej (30 lipca), inicjatywa kilkunastu galerii znajdujących się przy ulicy Lubelskiej w Kazimierzu Dolnym. Prezentują one różnorodne dziedziny sztuki, takie jak malarstwo, rzeźbę, ceramikę, grafikę — sztukę, która zyskuje uznanie widzów na całym świecie.

Po raz czternasty artystki i artyści powiązani z Kazimierską Konfraternią Sztuki będą prezentować swoje prace w kanale rzeki Grodarz – zapraszamy na wystawę Kanał Sztuki 4 sierpnia. Dodatkowo, ciekawe ekspozycje odbędą się w innych galeriach miasteczka oraz w oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego i Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. Wśród nich są: „Szarość i Absurd u schyłku PRL-u” (Andrzej Kiełbowicz, fotografia), „Plakat z czasów wojny” (Zukentiy Gorobyov), „Horyzont zewnętrzny – horyzont wewnętrzny” (Antoni Starowieyski), „Łukaszowcy: Kazimierz Dolny – USA – Kazimierz Dolny”, a także cykl wystaw „Zainspirowani Szukalskim” oraz „Bruno Schulz i jego arka wyobraźni”. Ostatnia z wymienionych wystaw niebawem się kończy, jednak będzie można ją odwiedzić podczas Festiwalu 29 lipca.

Osoby szukające artystycznych inspiracji mają szansę wysłuchać wyjątkowych twórców. Pisarka i reportażystka Agata Tuszyńska opowie o swojej nowej książce „Czarna torebka” (3 sierpnia), a malarz i twórca plakatów Rafał Olbiński przedstawi swoją książkę „Nowy Jork. W poszukiwaniu niestraconego czasu” (2 sierpnia). Oba wydarzenia odbędą się w Dzwonnicy Kultury.

Lokalni przewodnicy przeprowadzą interesujące wycieczki — 30 lipca odbędzie się spacer filmowy z Danutą Borzecką „Kazimierz poniekąd filmowy”, a 2 sierpnia zapraszamy na rejs po Wiśle z dr Andrzejem Pawłowskim „Wiślano-krajobrazowy szlak filmowy”. Dla miłośników win, Winnica Kazimierskie Wzgórza organizuje codzienne degustacje, w tym Atelier Konesera. Sztuka polskiego wina — spotkania degustacyjne z winiarzami.

To tylko część propozycji. W programie koncertów znajdzie się kolejna edycja Jazznowiec Festiwal. 5 sierpnia na Zamku w Janowcu wystąpią Trio 4 Chet oraz Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz. Od 30 lipca do 5 sierpnia na kazimierskim Rynku, dzięki inicjatywie Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki, na scenie plenerowej będzie można bezpłatnie posłuchać takich artystów, jak: Hania i Kuba Derej, Ptaszkowie Śpiewali, Sviatyj, Moriah Woods czy Miss God.

Zobacz także  57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. 22-25 czerwca.

Serdecznie zapraszamy także do Klubu Festiwalowego, którego siedziba w tym roku znajduje się w restauracji artROOM przy ulicy Sadowej 19.

Szczegółowe opisy powyższych wydarzeń znajdują się w zakładce SEKCJE PROGRAMU.

Program wystaw, koncertów i spotkań na każdy dzień: https://dwabrzegi.pl/wystawy-koncerty-spotkania/

Program do pobrania: https://dwabrzegi.pl/program_festiwalu_2023.pdf

Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi odbywa się od 29 lipca do 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do subskrypcji naszych newsletterów.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *