Zespół BLUES JUNKERS DUO (czyli nieco skrócony skład uznanego na scenie bluesowej oraz boogie woogie składu Blues Junkers) w elitarnym i kameralnym reczitalu w zabytkowym budynku jatek. Trzeci Księżyc zaprasza!

Nazwa zespołu nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree JUNKER BLUES, co wyraża silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytmn&bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną Blues Junkers jest minimalizm. Zespół nie ma w składzie gitary basowej, a miejsce całego zestawu perkusyjnego zastępuje jeden skromy werbel. Ma to na celu uzyskanie prostego, vintageowego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.

Filozofią BLUES JUNKERS jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera. Hasłem rozpoznawczym BLUES JUNKERS jest BLUES NOT DEAD (to też jedna z autorskich kompozycji zespołu oraz tytuł ich studyjnej płyty). BLUES JUNKERS to zespół z misją, jaką jest podtrzymywanie przy życiu bluesa, poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka, która powinna gościć w mediach. BLUES JUNKERS są przekonani, że z bluesem obecnym w mediach świat będzie po prostu lepszy.

W pierwszym roku swego istnienia BLUES JUNKERS wystąpili na dużej scenie RAWY BLUES, na którą zaproszono ich bez konieczności brania udziału w konkursie.

W kwietniu 2016 roku BLUES JUNKERS, jako zwycięzcy konkursu zespołów w ramach SUWAŁKI BLUES FESTIWAL 2015, reprezentowali Polskę na EUROPEAN BLUES CHALLENGE 2016 we Włoszech.

Zobacz także  Listopadowe wydarzenia w Muzeum Nadwiślańskim

Zespół został uznany ODKRYCIEM ROKU 2015 przez czytelników kwartalnika „Twój Blues” w ankiecie BLUES TOP 2015. Z kolei w ankiecie BLUES TOP 2016 w kategorii „Zespół Roku” BLUES JUNKERS znaleźli się na 3 miejscu.

Skład zespołu podczas kazimierskiego koncertu:

Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo,

Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka

Trzeci Księżyc (zabytkowe jatki koszerne Mały Rynek 1)

14 Października 2017

start: 20:00

liczba miejsc ograniczona

rezerwacje: sms 502 722 432,

dla artystów: 20 pln

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).