piątek, 21 czerwca, 2024

Benefis Tadeusza Michalaka

Share

W sobotę, 28 kwietnia o godz. 15.00, w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki, odbędzie się benefis Tadeusza Michalaka, autora ponad 130 prac i realizacji architektonicznych – projektów urbanistycznych i wnętrz. Artysta ma na swoim koncie liczne wystawy rysunku i malarstwa. W programie benefisu znajdą się m.in. wiersze Tadeusza Boya-Żeleńskiego, cytaty literackie i filmowe z ulubionych książek jubilata, piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Własta, Marka Grechuty, Elvisa Presleya oraz utwory Dymitra Szostakowicza i George’a Gershwina! Będzie można także zobaczyć niepublikowane dotąd rysunki i obrazy Tadeusza Michalaka. Na zakończenie uroczystego spotkania jubilatowi zostanie nadany tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego!

Tadeusz Michalak urodził się w 1942 r. w Kazimierzu Dolnym, jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1967), ukończył też studia podyplomowe konserwacji zabytków. 

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także  BNP Paribas Dwa Brzegi - Koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności