sobota, 22 czerwca, 2024

Benefis Jerzego Kuny

Share

  • W sobotę, 21 października, o godz. 17.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się benefis Jerzego Kuny.
  • Jerzy Kuna jest rodowitym mieszkańcem Kazimierza Dolnego. Tutaj uczęszczał do szkoły podstawowej i liceum. Potem ukończył pomaturalną Szkołę Reklamy w Mińsku Mazowieckim i studia muzealnicze na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od kilkudziesięciu lat Jerzy Kuna interesuje się fotografią, głównie czarno-białą. Ulubionym motywem jego zdjęć jest przyroda i rzeki, szczególnie Wisła. W swoim dorobku artystycznym ma mnóstwo fotografii, które prezentowane były na różnych wystawach. Ponadto pasjonuje się muzyką – gra na pianinie, akordeonie i organach.
Zobacz także  Imgw ostrzega: Burze!
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności