sobota, 22 czerwca, 2024

Bartas Szymoniak – „człowiek orkiestra” po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym!

Share

W sobotę, 13 stycznia, o godz. 20.00 w Lokalnym Bistro Trzeci Księżyc po raz pierwszy wystąpi BARTAS SZYMONIAK, twórca stylu beatrock – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Artysta (laureat programu “Idol”) jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i frontmanem grupy “Sztywny Pal Azji” w latach 2008-2015.

Wszystkie dźwięki naśladujące gitarę basową, perkusję czy trąbki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy. Następnie zapętla je na tzw looper – dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty, o którym mówi się Człowiek Orkiestra. W marcu 2017 r. premierę miał album Bartasa Szymoniaka pt. „Alarm” , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze Antoniego Słonimskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Gajcego zostały przedstawione w nowatorskich aranżacjach beatrockera. „Alarm” w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego wizerunku poezji w muzyce i nadaje jej całkiem nowy wymiar.! Niezwykła płyta, nominowana do nagrody „Strażnika historii”, jest obecnie zaliczana do najważniejszych w tej tematyce. Jej premiera miała miejsce podczas specjalnego koncertu live „Niezłomnym – honor” dla TVP 1.

Podczas koncertu w Kazimierzu Dolnym artyście będzie towarzyszył gitarzysta i wokalista Michał Parzymięso. Muzycy zaprezentują m.in. nowy materiał, którego premiera przewidziana jest na wiosnę 2018 r.

Zapraszamy na wyjątkową ucztę muzyczną!

Agnieszka Stelmach

 

(Bilety w cenie 20 zł)

Zobacz także  Imgw ostrzega: Burze!
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności