W sobotę, 13 stycznia, o godz. 20.00 w Lokalnym Bistro Trzeci Księżyc po raz pierwszy wystąpi BARTAS SZYMONIAK, twórca stylu beatrock – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Artysta (laureat programu “Idol”) jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i frontmanem grupy “Sztywny Pal Azji” w latach 2008-2015.

Wszystkie dźwięki naśladujące gitarę basową, perkusję czy trąbki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy. Następnie zapętla je na tzw looper – dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty, o którym mówi się Człowiek Orkiestra. W marcu 2017 r. premierę miał album Bartasa Szymoniaka pt. „Alarm” , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze Antoniego Słonimskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Gajcego zostały przedstawione w nowatorskich aranżacjach beatrockera. „Alarm” w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego wizerunku poezji w muzyce i nadaje jej całkiem nowy wymiar.! Niezwykła płyta, nominowana do nagrody „Strażnika historii”, jest obecnie zaliczana do najważniejszych w tej tematyce. Jej premiera miała miejsce podczas specjalnego koncertu live „Niezłomnym – honor” dla TVP 1.

Podczas koncertu w Kazimierzu Dolnym artyście będzie towarzyszył gitarzysta i wokalista Michał Parzymięso. Muzycy zaprezentują m.in. nowy materiał, którego premiera przewidziana jest na wiosnę 2018 r.

Zapraszamy na wyjątkową ucztę muzyczną!

Agnieszka Stelmach

 

(Bilety w cenie 20 zł)

Zobacz także  Jak dawniej obchodzono Dzień Wszystkich Świętych na Lubelszczyźnie

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).