Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Bartas Szymoniak – „człowiek orkiestra” po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym!

W sobotę, 13 stycznia, o godz. 20.00 w Lokalnym Bistro Trzeci Księżyc po raz pierwszy wystąpi BARTAS SZYMONIAK, twórca stylu beatrock – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Artysta (laureat programu “Idol”) jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i frontmanem grupy “Sztywny Pal Azji” w latach 2008-2015.

Wszystkie dźwięki naśladujące gitarę basową, perkusję czy trąbki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy. Następnie zapętla je na tzw looper – dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty, o którym mówi się Człowiek Orkiestra. W marcu 2017 r. premierę miał album Bartasa Szymoniaka pt. „Alarm” , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze Antoniego Słonimskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Gajcego zostały przedstawione w nowatorskich aranżacjach beatrockera. „Alarm” w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego wizerunku poezji w muzyce i nadaje jej całkiem nowy wymiar.! Niezwykła płyta, nominowana do nagrody „Strażnika historii”, jest obecnie zaliczana do najważniejszych w tej tematyce. Jej premiera miała miejsce podczas specjalnego koncertu live „Niezłomnym – honor” dla TVP 1.

Podczas koncertu w Kazimierzu Dolnym artyście będzie towarzyszył gitarzysta i wokalista Michał Parzymięso. Muzycy zaprezentują m.in. nowy materiał, którego premiera przewidziana jest na wiosnę 2018 r.

Zapraszamy na wyjątkową ucztę muzyczną!

Agnieszka Stelmach

 

(Bilety w cenie 20 zł)

Zobacz także  BNP Paribas Dwa Brzegi - Koncerty, spotkania, wystawy i warsztaty

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *