W sobotę, 18 listopada, Trzeci Księżyc Lokal Bistro (Mały Rynek 1) zaprasza na wielką ucztę muzyczną i energetyczną fiestę rodem z Bałkanów. Po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym odbędzie się niesamowity koncert rodem ze słynnego bałkańskiego festiwalu trębaczy w Guca. Na scenie pojawi się Magda Navarrete & Caravana Banda, czyli wybuchowa mieszanka muzyki europejskiej, gypsy jazzu z nutką bałkańskich korzeni oraz tańca i muzyki flamenco z wpływami orientalnymi. Usłyszymy melodie starego świata z cygańskich opowieści, filmów Emira Kusturicy, muzyki bałkańskiej i flamenco.

Założycielami zespołu są: Magda Navarrete, znana w Polsce i Ameryce Południowej wokalistka i tancerka, oraz saksofonista Tomas Prus – jeden z liderów kultowego w Czechach zespołu Vltava. Ponadto skład zespołu tworzą: Andrzej Lewocki (gitara), Vaclav Kalenda (trąbka), Jakub Masek (euphonium), Jiri Genrt (tuba) i Marek Fedor (bombo, cajón).

Od ponad dwóch lat orkiestra złożona z bardzo utalentowanych i nieco ekscentrycznych muzyków, grających na egzotycznych instrumentach, podbija serca publiczności w Polsce, w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i Brazylii. Utwory zespołu mają oryginalne aranżacje i są genialne od strony instrumentalnej. Na koncercie zabrzmią melodie z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii i Brazylii.

Magda Navarrete dysponuje imponującą skalą głosu, wykonując perfekcyjnie zarówno aksamitne bolera, jak i przeszywające utwory flamenco. Artystka, zafascynowana różnorodną muzyką świata,  swobodnie odnajduje się w różnorodnych rytmach i stylach.

W 2016 roku formacją zainteresował się brazylijski producent muzyczny Ale Siqueira, z którym nagrali w Sao Paulo swój pierwszy album.

Serdecznie zapraszamy na musicalowy spektakl z dużą dawką pozytywnej energii!

 

Sobota 18 listopada godz: 20:00

Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Jatki

Rezerwacje: Trzeci Księzyc, sms 502722432

Wstęp: 30 pln

Liczba miejsc ograniczona

zdjęcia wykorzystano ze strony: https://www.facebook.com/magdaboleros/

 

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).