czwartek, 20 czerwca, 2024

WpółDrogi – festiwal artystycznie różnorodny

Share

W dniach od 28 kwietnia do 5 maja odbędzie się druga edycja kazimierskiego festiwalu „WpółDrogi” zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Kultury ArtBiz. Podczas tego muzyczno-artystycznego wydarzenia usłyszymy siedem koncertów – po jednym każdego dnia długiego weekendu. W Synagodze spotka się „wpół drogi” muzyka różnorodna pod względem artystów, ich osobowości, gatunku muzycznego i klimatu.

Koncert zespołu Szalom Chełm stanowi znakomite połączenie klezmerskiej muzyki z żydowskim dowcipem i ciekawymi opowieściami. Koncert pieśni sefardyjskich śpiewanych przez Kaję Mianowaną w języku ladino to kobiece pieśni o niespełnionych marzeniach i tradycjach przekazywanych od pokoleń. W klimat żydowskiego Kazimierza doskonale wpisze się monodram „Gdzie jest mój Homel?” według Ilji Erenburga „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca”. Muzyczny spektakl pełen żydowskiego humoru, ale i zadumy, przedstawi Tadeusz Kwinta z Piwnicy pod Baranami. Natomiast Łukasz Jemioła wystąpi w kabaretowo-swingowym programie „Piosenka przedwojenna”. W jego wykonaniu usłyszymy znane utwory Juliana Tuwima, Mariana Hemara i Andrzeja Własta w nowych aranżacjach. Nie zabraknie też akcentów patriotycznych wpisujących się w obchody 227. rocznicy Konstytucji 3 maja. Podczas koncertu „Vivat Patria Polonia!” soliści Dorota Laskowiecka (sopran) i Patrycjusz Sokołowski (bas) wykonają znane arie operowe Stanisława Moniuszki m.in. arię Skołuby z opery „Straszny dwór” oraz pieśni Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego i Henryka Wieniawskiego. Podczas festiwalu odbędzie się także monodram muzyczny „Kalina” w wykonaniu Patrycji Zywert–Szypki, poświęcony polskiej aktorce, piosenkarce i artystce kabaretowej Kalinie Jędrusik. Poetycki koncert jazzowy „O zapomnieniu” w wykonaniu zespołu Mellusya zakończy tegoroczny festiwal „WpółDrogi” .

Serdecznie zapraszamy!

Program WpółDrogi Festival 

Sobota, 28 kwietnia godz. 20.00 – Patrycja Zywert-Szypka w monodramie „Kalina”

Bilety: 40,00 zł (przedsprzedaż), 45,00 zł w dniu koncertu

Niedziela, 29 kwietnia godz. 19.00 – Piosenka przedwojenna – program swingowo- kabaretowy – koncert Łukasza Jemioły

Bilety: 40,00 zł (przedsprzedaż), 45,00 zł w dniu koncertu

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Literacki „Słowa mają moc”

Poniedziałek, 1 maja godz. 20.00 Koncert grupy Szalom Chełm

Bilety: 50,00 zł (przedsprzedaż), 55,00 zł w dniu koncertu

Wtorek, 2 maja godz. 19.00 Gdzie jest mój Homel? Monodram Tadeusza Kwinty (Piwnica Pod Baranami)

Bilety: 50,00 zł (przedsprzedaż), 55,00 zł  w dniu koncertu

Środa, 3 maja godz. 19.00 – Viva Polonia! Pieśni i arie polskie – uroczysty koncert z okazji święta 3 maja

Bilety: 35,00 zł (przedsprzedaż), 40,00 zł w dniu koncertu

Czwartek, 4 maja godz. 19.00 Pieśni sefardyjskie – koncert Kai Mianowanej

Bilety: 30,00 zł (przedsprzedaż), 35,00 zł w dniu koncertu

Sobota, 5 maja godz. 20.00 – koncert zespołu MelluSya

Bilety: 40,00 zł (przedsprzedaż), 45,00 w dniu koncertu

Bilety do nabycia w Dawnej Synagodze na 2 godziny przed koncertami.

Na portalach: KupBilecik.plEventim.plEkobilet.pl

Rezerwacje przyjmowane są w Dawnej Synagodze tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl

Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności