Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

11 Listopada – NeoKlez w Trzecim Księżycu

W Dzień Niepodległości, 11 listopada o godz. 20.00, w Trzecim Księżycu wystąpi zespół NeoKlez, grający muzykę klezmerską w nowatorskim i bardzo energetycznym stylu!

Po sukcesie debiutanckiego albumu zatytułowanego „Pięć stron świata”, młodzi muzycy z Lublina: Stanisław Leszczyński (skrzypce), Damian Szymczak (klarnet), Piotr Tomala (akordeon), Kacper Bardzki (gitara basowa) oraz Kamil Wróblewski (perkusja) podróżują po Polsce i Europie z „własną wizją” muzyki klezmerskiej. Wizytówką tej grupy jest wibrująca energia i nieco łobuzerski styl. Własne kompozycje NeoKlez charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej: drum’n’bass, jazz, funk, rock. Każdy występ tej formacji to ogromna dawka klezmersko-bałkańskich dźwięków.

Podczas koncertu usłyszymy wiele utworów z pierwszej płyty, która sprzedała się jak świeże bułeczki, oraz kompozycje z nowego krążka zatytułowanego „Manowce”. W jego nagraniu uczestniczyli: Czesław Mozil jako Sztefan Wons, Paprodziad z Łąki Łan, Ifi Ude, Jan Niezbendny, zespół Chonabibe i Weronika Grzeszczuk! Obecnie zespół NeoKlez przygotowuje trzecią płytę. Podczas występu w Trzecim Księżycu grupa wykona przedpremierowo kilka utworów, które się na niej znajdą. Po koncercie będzie można nabyć koszulki oraz płyty zespołu.

Serdecznie zapraszamy na muzyczną ucztę!

11 listopada 2017
Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
(zabytkowe Jatki koszerne)
start: 20:00
wstęp: 30 pln
rezerwacje: sms 502722432, lokalnie na miejscu Trzeci Księżyc
liczba miejsc ograniczona

Zobacz także  Najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *