czwartek, 20 czerwca, 2024

11. Kazimierski Jarmark Świąteczny

Share

16 i 17 grudnia odbędzie się 11. Kazimierski Jarmark Świąteczny połączony z Kiermaszem Smaków Regionalnych pod hasłem „Zasmakuj w Kazimierzu”. Jak co roku, na kazimierskim rynku zrobi się odświętnie, smacznie i kolorowo! Na pięknie udekorowanych straganach pojawią się tradycyjne potrawy i przysmaki z regionu Lubelszczyzny oraz lokalne produkty ekologiczne m.in. pierogi z różnym nadzieniem, cebularze, barszczyki, gryczaki, widowiskowe sękacze, słynne nalewki kazimierskie i szlachetne miody pitne. Na kiermaszu rękodzieła i sztuki ludowej Koła Twórców Ludowych z Kazimierza Dolnego będzie można uczestniczyć w warsztatach ozdób świątecznych.

Dla dzieci największą atrakcją będzie przyjazd świętego Mikołaja,  który wręczy im słodkie upominki. Ponadto dla naszych milusińskich przygotowano pomysłowe zabawy i konkursy z nagrodami!

W niedzielę, 17 grudnia, o godz. 16.00 na Rynku odbędzie się (już po raz siódmy) Spotkanie Opłatkowe organizowane z inicjatywy Radnych Rady Miejskiej i mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Kazimierski Jarmark Świąteczny na stałe wpisał się w kalendarz zimowych imprez miasteczka i jest licznie odwiedzany przez turystów. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym radosnym i bogatym w świąteczne smaki wydarzeniu!  

Agnieszka Stelmach

Zobacz także  Kazimierski Festiwal Organowy
Agnieszka Stelmach
Witam! Nazywam się Agnieszka Stelmach. Przez wiele lat pracowałam jako kierownik i redaktor naczelny działu informacji w spółce Akpa Polska Press, krajowym liderze w zakresie informacji o programach telewizyjnych dostępnych w Polsce, największej prywatnej agencji informacyjnej i fotograficznej założonej w 1994 roku w Warszawie. Moim zadaniem było koordynowanie pracy zespołu redakcyjnego, pisanie artykułów o tematyce filmowej, tworzenie i redagowanie recenzji na temat filmów fabularnych, dokumentalnych i widowisk artystycznych emitowanych w telewizji polskiej oraz tworzenie relacji z imprez muzycznych i filmowych. W kwietniu ubiegłego roku wyprowadziłam się ze stolicy i na stałe zamieszkałam w pięknej miejscowości pod Kazimierzem Dolnym. Przyjeżdżałam tutaj od 20 lat i wreszcie osiadłam na stałe! Magiczny Kazimierz Dolny jest moim ukochanym miejscem na ziemi! Dużo o nim piszę, dużo o nim czytam i niemal codziennie spaceruję po brukowanych uliczkach, utrwalając urodę miasteczkach na fotografiach. Kazimierz Dolny to niekończące się źródło moich inspiracji, pomysłów i fascynacji. Chętnie podzielę się nimi z innymi osobami, które chciałyby lepiej poznać Kazimierz Dolny i jego piękne okolice.

Przeczytaj również

Inne aktualności