Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

11. Kazimierski Jarmark Świąteczny

16 i 17 grudnia odbędzie się 11. Kazimierski Jarmark Świąteczny połączony z Kiermaszem Smaków Regionalnych pod hasłem „Zasmakuj w Kazimierzu”. Jak co roku, na kazimierskim rynku zrobi się odświętnie, smacznie i kolorowo! Na pięknie udekorowanych straganach pojawią się tradycyjne potrawy i przysmaki z regionu Lubelszczyzny oraz lokalne produkty ekologiczne m.in. pierogi z różnym nadzieniem, cebularze, barszczyki, gryczaki, widowiskowe sękacze, słynne nalewki kazimierskie i szlachetne miody pitne. Na kiermaszu rękodzieła i sztuki ludowej Koła Twórców Ludowych z Kazimierza Dolnego będzie można uczestniczyć w warsztatach ozdób świątecznych.

Dla dzieci największą atrakcją będzie przyjazd świętego Mikołaja,  który wręczy im słodkie upominki. Ponadto dla naszych milusińskich przygotowano pomysłowe zabawy i konkursy z nagrodami!

W niedzielę, 17 grudnia, o godz. 16.00 na Rynku odbędzie się (już po raz siódmy) Spotkanie Opłatkowe organizowane z inicjatywy Radnych Rady Miejskiej i mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Kazimierski Jarmark Świąteczny na stałe wpisał się w kalendarz zimowych imprez miasteczka i jest licznie odwiedzany przez turystów. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym radosnym i bogatym w świąteczne smaki wydarzeniu!  

Agnieszka Stelmach

Zobacz także  Kazimierskie Regaty na Wiśle

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *