Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły w Kazimierzu Dolnym rozpoczął akcję sprzedaży cegiełek na rzecz odbudowy zniszczonej wybuchem gazu szkoły.

Zawaleniu uległ budynek Szkoły Podstawowej. Pozostałe części  czekają na ekspertyzy i decyzje co do dalszych losów. Bez względu na ich ostateczne wyniki rok szkolny dla dzieci i nauczycieli w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się w budynkach zastępczych. Powstanie na czas odbudowy szkoły kompleks modułowo-systemowy, który pozwoli na stworzenie warunków nauczania w odpowiednich warunkach. Do tego czasu ważnym będzie zabezpieczenie  środków finansowych na wyposażenie wspomnianych modułów jak również zagwarantowanie płynności finansowej na poszczególne etapy odbudowy szkoły. To drugie zadanie w większym stopniu zależeć będzie od operatywności naszych władz.

Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły planuje w okresie trwania Festiwalu Filmowego w Kazimierzu Dolnym sprzedaż cegiełek. Nauczyciele osobiście prowadzić będą akcję Komitetu zachęcając do włączenia się w odbudowę szkoły.

Planowany jest cały cykl akcji w postaci występów artystycznych dzieci, sprzedaży produktów regionalnych z Kazimierza. Akcja potrwa do grudnia 2013 roku.

Apelujemy o wsparcie i przyłączenie się do akcji społecznej, której celem będzie jak najszybszy powrót do odbudowanej szkoły.

Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły w Kazimierzu Dolnym.

Galeria zdjęć

Zobacz także  Jak dawniej obchodzono Dzień Wszystkich Świętych na Lubelszczyźnie

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).