Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły w Kazimierzu Dolnym rozpoczął akcję sprzedaży cegiełek na rzecz odbudowy zniszczonej wybuchem gazu szkoły.

Zawaleniu uległ budynek Szkoły Podstawowej. Pozostałe części  czekają na ekspertyzy i decyzje co do dalszych losów. Bez względu na ich ostateczne wyniki rok szkolny dla dzieci i nauczycieli w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się w budynkach zastępczych. Powstanie na czas odbudowy szkoły kompleks modułowo-systemowy, który pozwoli na stworzenie warunków nauczania w odpowiednich warunkach. Do tego czasu ważnym będzie zabezpieczenie  środków finansowych na wyposażenie wspomnianych modułów jak również zagwarantowanie płynności finansowej na poszczególne etapy odbudowy szkoły. To drugie zadanie w większym stopniu zależeć będzie od operatywności naszych władz.

Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły planuje w okresie trwania Festiwalu Filmowego w Kazimierzu Dolnym sprzedaż cegiełek. Nauczyciele osobiście prowadzić będą akcję Komitetu zachęcając do włączenia się w odbudowę szkoły.

Planowany jest cały cykl akcji w postaci występów artystycznych dzieci, sprzedaży produktów regionalnych z Kazimierza. Akcja potrwa do grudnia 2013 roku.

Apelujemy o wsparcie i przyłączenie się do akcji społecznej, której celem będzie jak najszybszy powrót do odbudowanej szkoły.

Społeczny Komitet Odbudowy Szkoły w Kazimierzu Dolnym.

Galeria zdjęć

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).