Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wydarzenia

Kazimiernikejszyn 2022

Kazimiernikejszyn 2022 13 – 17 lipca

Już 17 lipca rozpocznie się kolejna edycja Kazimiernikejszyn. Pięć dni muzyki, autorskich przygód, życzliwości, bezspinkowości, jedynej takiej atmosfery i magii Kazimierza Dolnego.

Zanurz się w przygody jak Czas na P, Poduszkolot, Paprowędrówki, Miasto Świateł, Karmonogram, Punkty G, Durniej, Miłość znikąd i wiele innych.

W tym roku na scenie pod gołym niebem wysąpią m.in. Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Ralph Kamiński, Mrozu, T.Love, Organek, Mery Spolsky, Ania Rusowicz, Rat Kru, czy Majka Jeżowska.

Koncert Zagi w Kazimierzu

Koncert Zagi w Trzecim Księżycu

1 lipca o godz. 20.00 w lokalnym bistro „Trzeci Księżyc”, w ramach swojej trasy koncertowej wystąpi Zagi – polska wokalistka, instrumentalistka, autorka znakomitej muzyki i tekstów. Jej najnowszy album „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (wyd. Warner Music Poland) to jeden z najważniejszych debiutów tego roku! Charyzmatyczna artystka umili słuchaczom sobotni wieczór solowym występem, akompaniując sobie na gitarze oraz ukulele.

Zapraszamy!

wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1859913360935836/?fref=ts

Występ kabaretu PKS

Kabaret PKS w Trzecim Księżycu !!!

W sobotę, 18 lutego w Trzecim Księżycu na kazimierskim Małym Rynku w zabytkowych jatkach koszernych w ramach Kazimierskiego Klubu Komediowego usłyszymy długo oczekiwane salwy śmiechu. Radość, szczęście i zbawienne sobotnie endorfiny dostarczy nam kabaretowa formacja PKS. Grupa zaprezentuje swój nowy program „Telewizyjne życie”.

Kabaret PKS to stosunkowo młody zespół. Założona w 2015 roku formacja składa się z trzech komików – Pawła, Karola i Sebastiana, od imion których powstała nazwa, a w najnowszym show zobaczymy Pawła Kozieł, Sebastiana Malisza oraz Marcina Zagrodnika. Kabaret PKS w swojej nowej trasie „Telewizyjne Życie” miał już wiele przystanków w różnych miejscach Polski. PKS rozśmieszał już Lublin, Warszawę, Legnicę czy też mały Kurzętnik koło Olsztyna. Przyszedł czas na Kazimierz, a mając w pamięci ich ostatni występ w Przystanku Korzeniowa zabawa będzie gwarantowana!

– „Telewizyjne życie” to program o życiu i telewizji. Jak wąska jest granica pomiędzy tymi dwoma obszarami, przekonają się Państwo oglądając PKS już w najbliższą sobotę. Zapraszamy!

Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny (zabytkowe jatki koszerne)

rezerwacje: sms 502 722 432, korzeniowa@kazimierzdolny.pl

bilety: 20 pln

kiedy: sobota 18 lutego godz. 20:00

Kabaret PKS w Kazimierzu Dolnym
Kabaret PKS

 

 

Podwieczorek z Kapelą Zgoda

Podwieczorek przy fortepianie z Kapelą Zgoda.

W sobotnie popołudnie zapełniła się sala KOKPiT-u. Kapela Zgoda wystąpiła z programem muzycznym pod tytułem : „Podwieczorek przy fortepianie”. W programie znalazły się przeboje m.in.Hanki Ordonówny, Edit Piaff, oraz inne przeboje wykonawców okresu międzywojennego jak również z lat 40, 50 i 60. Usłyszeliśmy przeboje kresowe oraz scenki kabaretowe .

Kapela Zgoda wystąpiła w składzie: Laura Krasowicz, Dorota Pawłowska, Elżbieta Nowakowska, Jerzy Kuna oraz Sławomir Doraczyński.

Owacyjnie często ze wspólnym śpiewem Kapela Zgoda rozgrzała publiczność, która nie mogła się pomieścić w małej Sali KOKPI-t.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny występ .

Nordic Walking w Kazimierzu

Skye Steele w Trzecim Księżycu!

Już w piątek 3 lutego zapraszamy na koncert niezwykle utalenowanego Skye’a Steele – amerykańskiego człowieka orkiestry. Sky Steele gra na gitarze akustycznej, skrzypcach śpiewa oraz tworzy niepowtarzalne koncerty pozostajAce na długo w pamięci. Artysta, który spędził ostatnią dekadę w Nowym Jorku występując na scenie wraz Willie Nelson, Vanessą Carlton, Deer Tick, Jolie Holland, Shearwater i legendami awangardy jazzowej Anthonym Braxtonem i Butchem Morrisem zagra kameralny koncert w Trzecim Księżycu i zabierze Nas w wyjątkowy, nowojorski, miejski, muzyczny świat. Niepowtarzalna okazja. Skype Steele w Kazimierzu!

 

Trzeci Księżyc (zabytkowy budynek jatek koszernych)

Mały Rynek 1

liczba miejsc ograniczona

rezerwacje: korzeniowa@kazimierzdolny.pl, SMS 502722432

dla artysty: 20 pln

 

Muzyka:

Growing Song – https://youtu.be/aQA738fQKYE

FB : https://web.facebook.com/skyesteele

Oficjalna strona: http://skyesteele.com/

NOC MUZEÓW 2014 / 17-18 maja

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza z 17 na 18 maja na Noc Muzeów 2014. Z soboty na niedzielę w godz. od 19:00 do 01:00 w nocy wstęp na wszystkie ekspozycje muzealne w Kazimierzu Dolnym, Janowcu, Puławach i Żmijowiskach będzie bezpłatny. Program tegorocznej Nocy Muzeów zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W Gmachu Głównym przy kazimierskim Rynku 19 odbędą się warsztaty złotnicze, podczas których zwiedzający zapoznają się z technikami repusowania i odlewania w osasepi, wydrukują biżuterię w drukarce 3D i posłuchają koncertu w wykonaniu… samych złotników.

(więcej…)