Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Rusza trzecia edycja plenerowego Kina Perła

W tym roku lubelska inicjatywa kulturalna – Kino Perła wystartuje nie tylko w Lublinie, ale także w Zwierzyńcu, Kazimierzu Dolnym, Krakowie, Łodzi i Warszawie. Będziemy mogli obejrzeć w nim wyjątkowe filmy, od znanych reżyserów: Kevina Smitha, Johna Carpentera, Quentina Tarantino czy Kim Ki-duka, ale także filmy młodego pokolenia – etiudy łódzkiej Szkoły Filmowej.

1 czerwca w sześciu miastach Polski startuje plenerowe nocne Kino Perła. Przez 13 tygodni, 5 dni w tygodniu, wyświetlane będą filmowe hity. Od środy do niedzieli o godzinie 20.00 odbywać się będą projekcje filmowe. Na wszystkie seanse wstęp wolny.

– Wystartowaliśmy dwa lata temu, organizując letnie kino w Lublinie i Zwierzyńcu pod nazwą Kino Perła. Zmotywowani i podekscytowani sukcesem, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, w kolejnym roku wkroczyliśmy z naszym pomysłem także do Warszawy. Zgromadziliśmy przed nasze ekrany tysiące pozytywnie zakręconych ludzi. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć to osiągnięcie także w miastach, do których zawitamy po raz pierwszy, tj. w Krakowie, Łodzi i Kazimierzu Dolnym – opowiada o inicjatywie organizatorka i pomysłodawczyni Izabella Budryn.

Każdy z trzynastu tygodni podzielony będzie na pokazy tematyczne: w środy – „Filmy łódzkiej Szkoły Filmowej”, w czwartki – „Mocne Kino”, w piątki – „Comedy Friday”, w soboty – „Vimeo short movies”, w niedziele – „Straszne Historie by Derrick Ogrodny”.

W środy emitowane będą etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będzie to okazja, by poznać twórczość filmową młodego pokolenia. W tym roku najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce obchodzi 65 urodziny. W czwartki wyświetlane będą filmy odważne, kontrowersyjne, dla ludzi o mocnych nerwach. Piątki poświęcone będą komediom (od „Little Miss Sunshine” po „Chłopaki nie płaczą”). W soboty emitowane będą wyselekcjonowane przez designera Davida Zalesky’ego najlepsze filmy z Vimeo (m.in.: teledyski, modowe filmy eksperymentalne, zakazane reklamy, soft erotyka). Niedziele dedykowane będą koneserom horrorów i dreszczowców, wybranych przez znanego producenta i znawcę horrorów Derricka Ogrodny’ego, a pokazy poprzedzone będą osobliwymi wykładami Derricka na temat horroru.

Zobacz także  SPRZĄTANIE KAZIMIERZA 2023

– Nasza idea spodobała się mieszkańcom miast, w których działamy, porwaliśmy zarówno młodych ludzi, szukających alternatywnej i darmowej rozrywki, jak i wytrawnych koneserów dobrego kina. W tym roku chcemy zrobić jeszcze więcej, dlatego zaangażowaliśmy zespół osób, które pracowały nad repertuarem i oprawą. Dzięki temu otrzymaliśmy pozytywną mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Jedni nas polubią, inni znienawidzą – dodaje Izabella Budryn.

Kino Perła to nie tylko dobre filmy, ale także wiele wydarzeń towarzyszących, w tym koncerty, performensy, występy DJskie i clubbing. Imprezowa atmosfera wśród przyjaciół. Before i after parties. Otwarta przestrzeń, a przede wszystkim najlepsza rozrywka i dobre kino. To wszystko czeka gości tegorocznej edycji plenerowego Kina Perła.

Organizatorem Kina Perła jest Fundacja ArtLink, a głównym sponsorem PERŁA Browary Lubelskie.

Lokalizacje Kina Perła:

  • Lublin – Stary Browar przy ulicy Bernardyńskiej 15
  • Warszawa – patio zabytkowej kamienicy przy Klubie Utopia przy Kredytowej 9
  • Kraków – Klub Literki przy Berka Joselewicza 21
  • Zwierzyniec – zabytkowy Browar w Zwierzyńcu przy ulicy Browarnej 7
  • Kazimierz Dolny – ogrody Kamienicy Celejowskiej (Muzeum Nadwiślańskie)
  • Łódź – OFF Piotrowska (ul. Piotrowska 138/140)

Aktualne informacje na stronie: www.facebook.com/kinoperla

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Maciej Kawiński, e-mail: info@artlinkfoundation.com, tel. 885 850 520

Judyta Wieczorkiewicz, e-mail: judyta.wieczorkiewicz@romedia.info, tel.:693 992 882

Izabella Budryn

Porzuciła Paryż, gdzie studiowała historię sztuki na Sorbonie, oraz Dubaj, gdzie pracowała jako specjalistka ds. art business, by zamieszkać w Lublinie. Założycielka i prezes Art Link Foundation, organizatorka i pomysłodawczyni Kina Perła. W tym roku objęła stanowisko zastępcy dyrektora marketingu w PERŁA Browary Lubelskie, gdzie zajmuje się działalnością spółki w obszarze kultury i sztuki.

Galeria zdjęć

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *