Gdzie można spotkać muzykę? Czy w różnych zakątkach świata będzie brzmiała inaczej? Czy podróże wpływają na brzmienie? Na te pytania będzie odpowiadał Serhij Onyszczenko, który od trzech lat prowadzi projekt „Make like a tree”.
Połączenie muzyki i fotografii, które zainspirowane zostało długimi podróżami po świecie. Za projekt odpowiedzialny jest Sergey Onischenko, wędrowiec z Ukrainy, który podróżując autostopem dookoła świata rozprzestrzenia swoje indie-folkowe utwory, kombinacje nonkonformizmu i pomysłów godnych generacji bitników. Każdy koncert odbywa się przy udziale lokalnych muzyków, a każdy utwór powstał w innym zakątku świata. Eksperymenty z dźwiękiem i współpraca z publicznością potrafią przekształcić ten jednoosobowy zespół w duet czy też w znacznie większy, improwizujący skład.
Make Like a Tree przeniesie Was w świat natury, lasów, gór i wietrznych, tropikalnych plaż, pokażą wolność związaną z życiem w drodze. Album Animal jest wynikiem dwu i pół letniej wędrówki po 13 krajach, z Ukrainy do Nowej Zelandii. W czerwcu 2013 Sergey opuścił jego rodzinne miasto Kharkiv na Ukrainie, trzymając w ręku gitarę podążył w stronę wschodzącego słońca. To był początek podróży, o której marzył od zawsze. Od tego czasu zagrał blisko 250 koncertów w 200 miastach, odwiedził m.in. Rosję, Chiny, Vietnam, Kambodżę, Malezję, Singapur, Indonezję czy Australię. Sergey rozpoczął pracę nad płyt,ą gdy zatrzymał się na Bali i nagrał 3 utwory w przygotowanym przez niego studio umieszczonym w domku nieopodal oceanu. Kolejne piosenki powstały w Auckland w Nowej Zelandii, w Rosji i na Ukrainie.
W rankingu BBC został uznany, że gwiazdę ukraińskiej muzyki eksportowej, o której rzadko się słyszy na samej Ukrainie, a zna go już cały świat. Podróżuje „za jeden uśmiech” i zjechał już ponad 20 tysięcy kilometrów, przemierzając Rosję, Laos, Wietnam, Kambodżę, Tajlandię, Malezję, Singapur, Indonezję, Papuę – Nową Gwineę, Australię i Nową Zelandię. W końcu na jego drodze stanęła również Polska. Emocje i doświadczenia przelewa na muzykę, która powstaje i jest na bieżąco zapisywana podczas podróży. W doświadczeniach muzycznych często towarzyszą muz lokalni muzycy, którzy dodatkowo wzbogacają przekaz.
Nazwa projektu przywołuje w pamięci film Nikolaja Dostala „Cloud – Paradise” (Облако-рай, w którym pada zdanie „człowiek bez walizki jest jak drzewo, całe życie w jednym miejscu”.
kiedy: 13 maja (sobota)
gdzie: Kazimierz Dolny (budynek zabytkowych jatek koszernych)
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: korzeniowa@kazimierzdolny.pl, sms 502 722 432
dla artysty: 20 pln